Main Menu

Login Form

Home

Bezpieczeństwo podopiecznych przede wszystkim

children g6c04ab3ba 640Bezpieczeństwo uczniów stanowi jeden z priorytetów komórek wychowawczych. Dlatego pożądane jest zastanowić się nad wykorzystaniem odpowiednich środków, które dadzą optymalne bezpieczeństwo na obszarze szkoły. W obecnych realiach automatyzacja staje się coraz bardziej popularna w pilnowaniu parkingów i wjazdów, co niezwykle upraszcza pilnowanie ruchu aut oraz osób wjeżdżających na obszar placówki.

Jednym z najefektywniejszych środków zabezpieczenia wjazdów na obszar szkoły stają się szlabany parkingowe oraz szlabany wjazdowe. Montuje się je na początku parkingu, dzięki czemu wyłącznie osoby uprawnione mają możliwość wjazdu do miejsca parkingowego. Szlabany na pilota zapewniają sterowanie rogatką z oddali, co dodatkowo ułatwia korzystanie z parkingu ludziom uprawnionym.

Kolejnym wynalazkiem, który jest w stanie zabezpieczyć obszar komórki edukacyjnej, są siłowniki do bram skrzydłowych. Zapewniają otwieranie i zatrzaskiwanie bram z poziomu szkoły, stąd wygodniej można nadzorować wymianę osób lub aut przekraczających wjazd szkoły. Siłowniki do bram skrzydłowych są bardzo sprawne i zapewniają bezpieczeństwo nie tylko dla aut, ale i dla ludzi. Mają wyłącznik przeciążeniowy, który przeciwdziała uszkodzeniom mechanizmu w wypadku za dużego napięcia.

Wybierając takie systemy nalezy pamiętać, że w ich działaniu nie liczy się wygląd. Oczywiście lśniące mechanizmy ze stali nierdzewnej mogą być funkcjonalne. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że są to elementy często mało widoczne, warto postawić na inne stopy. Brąz lub mosiądz mogą mieć o wiele lepsze parametry wytrzymałościowe i być odporniejsze na działanie warunków atmosferycznych. O standardach tych stopów możesz poczyć między innymi na https://kigema.pl/standardy-brazu-i-mosiadzu/.

trinity college gb6281a618 640Warto również mieć baczenie na bezpieczne użytkowanie parkingów i dostępów poprzez samochody a także ludzi. Uszkodzenie lakieru czy uderzenie to sytuacje, które są w stanie się wydarzyć każdemu. Dlatego warto zainwestować w stosowne oznakowanie, które uprości przemieszczanie się po obrębie placówki szkolnej. Oznaczenie parkingów, punktów do spowalniania a także przystanków autobusowych podnosi bezpieczeństwo dla pieszych, a także kierowców, jak również obniża możliwość wypadku.

Kończąc - wdrożenie automatyki w pilnowaniu parkingów oraz przejść placówek edukacyjnych jest bardzo skuteczne w zawarowaniu maksymalnego bezpieczeństwa podopiecznych. Szlabany parkingowe, siłowniki do bram skrzydłowych, a także właściwe oznaczenia to czynniki, które warto uwzględnić, ażeby zmniejszyć ewentualność niechcianych sytuacji na obszarze szkoły.

Niektóre informacje zaczerpnięte z kigema.pl.