Main Menu

Login Form

Home

Bezpieczeństwo podopiecznych przede wszystkim

children g6c04ab3ba 640Bezpieczeństwo uczniów stanowi jeden z priorytetów komórek wychowawczych. Dlatego pożądane jest zastanowić się nad wykorzystaniem odpowiednich środków, które dadzą optymalne bezpieczeństwo na obszarze szkoły. W obecnych realiach automatyzacja staje się coraz bardziej popularna w pilnowaniu parkingów i wjazdów, co niezwykle upraszcza pilnowanie ruchu aut oraz osób wjeżdżających na obszar placówki.

Jednym z najefektywniejszych środków zabezpieczenia wjazdów na obszar szkoły stają się szlabany parkingowe oraz szlabany wjazdowe. Montuje się je na początku parkingu, dzięki czemu wyłącznie osoby uprawnione mają możliwość wjazdu do miejsca parkingowego. Szlabany na pilota zapewniają sterowanie rogatką z oddali, co dodatkowo ułatwia korzystanie z parkingu ludziom uprawnionym.

Kolejnym wynalazkiem, który jest w stanie zabezpieczyć obszar komórki edukacyjnej, są siłowniki do bram skrzydłowych. Zapewniają otwieranie i zatrzaskiwanie bram z poziomu szkoły, stąd wygodniej można nadzorować wymianę osób lub aut przekraczających wjazd szkoły. Siłowniki do bram skrzydłowych są bardzo sprawne i umożliwiają bezpieczeństwo nie tylko dla aut, jak i dla ludzi. Mają wyłącznik przeciążeniowy, który przeciwdziała uszkodzeniom mechanizmu w wypadku za dużego napięcia.

trinity college gb6281a618 640Warto również mieć baczenie na bezpieczne użytkowanie parkingów i dostępów poprzez samochody a także ludzi. Uszkodzenie lakieru czy uderzenie to sytuacje, które są w stanie się wydarzyć każdemu. Dlatego warto zainwestować w sposobne oznakowanie, które uprości przemieszczanie się po obrębie placówki szkolnej. Oznaczenie parkingów, punktów do spowalniania a także przystanków autobusowych podnosi bezpieczeństwo dla pieszych a także kierowców, jak również obniża możliwość wypadku.

Kończąc, wdrożenie automatyki w pilnowaniu parkingów oraz przejść placówek edukacyjnych jest bardzo skuteczne w zawarowaniu maksymalnego bezpieczeństwa podopiecznych. Szlabany parkingowe a także siłowniki do bram skrzydłowych a także właściwe oznaczenia to czynniki, które warto uwzględnić, ażeby zmniejszyć ewentualność niechcianych sytuacji na obszarze szkoły.