Main Menu

Login Form

Home

Jak zabezpieczyć szkołę przed osobami z zewnątrz?

girl g88e8a9f53 640Zapewnienie bezpieczeństwa w placówce szkolnej to ważna sprawa. Dlatego też kadra zarządzająca dokłada dużych starań, aby je zapewnić. Uczniowie muszą czuć się nie tylko dobrze, ale też muszą być chronieni w czasie pobytu w szkole. Podobnie kadra nauczycielska a nawet infrastruktura szkolna. Niewątpliwie jednym z istotniejszych czynników stanowiących o bezpieczeństwie są drzwi i solidne ich zamknięcia.

System jednego klucza – jak to działa?
Sporo szkół i innych jednostek publicznych odchodzi od dawnego systemu zamkowego w drzwiach. W jego miejsce wchodzi nowoczesny system master key. Dzięki tej technologii zarządzanie drzwiami jak i bezpieczeństwo stoją rzeczywiście na bardzo wysokim poziomie.
Zamki w systemie jednego klucza master key to zapewnienie solidnego zabezpieczenia każdego miejsca. W dawnych zamkach znajdują się dwa układy – pierwszy zapamiętuje kształty, a następny rygluje. W systemie master key jest niezwykle podobnie. Z tą jedyną różnicą, że wzbogacają go zmienne elementy, dzięki którym za pomocą głównego klucza możemy otworzyć wiele pomieszczeń. Wkładki w systemie master key wyposażone są w kolejne części - plasterki masterkowskie. Starczy by wybrać dopasowane długości nacięć, rozmiary kołków i plasterków, aby dany klucz otwierał konkretne miejsca.

Jak to przedstawia się w praktyce?
Czym jest system master key w praktyce? Szkoła, w jakiej znajdują się zamki takiego rodzaju ma doskonały system administrowania kluczami. Pojedynczy pracownik może posiadać klucz główny MASTER do otwierania każdych z drzwi, natomiast inny pracownik może otworzyć już pozostałe zamki. To bardzo duże udogodnienie w codziennej pracy a także zapewnienie znacznie większej ochrony. W razie zagrożenia, opuszczenie siedziby placówki za każdym razem przebiegnie szybko a przede wszystkim bezpiecznie. Powołując się na informacje z tej sieci, system jednego klucza ułatwi też codzienną komunikowanie się pomiędzy pracownikami szkoły i utrzyma porządek.

Gdzie nabyć zamki takie zamki?
young woman g22c0ca748 640Jeżeli nie znasz sklepu, gdzie dostaniesz zamki z systemem master key, sprawdź ofertę sklepów z takim wachlarzem produktów. Starczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę frazę zawierającą temat poszukiwania i miasto, np. „zamki do drzwi Wrocław”. Najlepiej kupować u producenta lub w miejscu, które dystrybuuje zamki master key, np. dużych hurtowniach. Na stronie internetowej sklepu warto sprawdzić wskazówki na temat systemu i zestawić kilkanaście wybranych produktów.
W większym mieście będziesz mieć swobodny dostęp do punktów, które posiadają w katalogu zamki z systemem master key. Sklep z zamkami do drzwi we Wrocławiu, Krakowie, czy innym dużym mieście to oczywistość. Jeżeli jednak przebywasz w niewielkiej miejscowości, masz możliwość kupić taki zamek w sklepie internetowym. Cena zamka master key w takim systemie nie jest dużo wyższa. Szkoła z takim zabezpieczeniem drzwi stanie się jeszcze lepiej zabezpieczona.