Main Menu

Login Form

Home

Telefon dla ucznia

 Żyjemy w czasach, w których nie wyobrażamy sobie wyjścia z domu bez telefonu. Ciężko jest też wyobrazić sobie komórkę, która nie ma dostępu do Internetu.

Część z nas nie pamięta czasów bez telefonów, a cześć nie może się nadziwić, jak ludzie sobie wtedy radzili. Teraz wszystko wydaje się łatwe, połączenia autobusowe możemy sprawdzić w kilka sekund, a jak mamy zostać dłużej w pracy wystarczy krótki sms. Oczywiście takie uzależnienie ma swoje plusy i minusy i o tym wie każdy. Co zrobić kiedy nasze dziecko pójdzie do szkoły, czy dać mu telefon? Jeżeli tak to jaki? Jak nauczyć dzieci, żeby korzystały z komórek tylko w określonych celach.

Jest to bardzo trudny temat w dzisiejszych czasach, ponieważ bezpieczniej jest kiedy mamy kontakt z naszymi dziećmi, ale też korzystanie z telefonów w nieodpowiedni sposób niesie za sobą ryzyko. Coraz częściej dzieci korzystają z telefon do ściągania na sprawdzianach, czy do siedzenia w Internecie i grania w gry zamiast budować relacje z rówieśnikami. Jeżeli damy dziecku stary aparat telefoniczny bez dodatkowych funkcji, żeby służył tylko do kontaktu z nami, może się okazać, że dziecko będzie wyśmiane w szkole za staroć, który nie jest już modny. Jest to bardzo ważna decyzja, która wpłynie na dalszy rozwój dziecka.

Na pewno to co możemy zrobić to nauczenie dziecka, że telefon służy tylko do kontaktu z nami, ewentualnie do korzystania w trakcie przerw, a podczas lekcji, powinien być wyciszony i schowany w plecaku. Może to wpłynie pozytywnie na podejście do telefonu w przyszłości. Nie ma bowiem nic gorszego od ludzi, którzy chodzą po ulicach zapatrzeni w telefony jakby od nich zależało całe ich życie.