Main Menu

Login Form

Home

Pierwszy raz w szkole – jak zatroszczyć się o dziecko?

pierwszyRozpoczynający dzień w szkole to bez wątpienia data, jaką Twoje dziecko zapamięta do przez całe życie. To dzień gdzie zabawę zastąpi nauka, a dzieci z podwórka – rówieśnicy z klasy. Jak spowodować, aby Twoje maleństwo szkołę zwyczajnie polubiło oraz z chęcią zakładało na plecy tornister?

Jak umożliwić przyjaźnie z resztą uczniów oraz jak zapewnić odpowiednie warunki do nauki w domu?

Pierwszy dzień w placówce szkolnej jest istotny nie tylko dla dziecka, ale i dla całej familii. To misja dla dziecka, żeby znaleźć się w innym otoczeniu. To także zadanie dla rodziców – trzeba zakupić nowe podręczniki, zapewnić należyte przybory oraz zorganizować biurko oraz zagwarantować przestrzeń przeznaczoną do przyswajania wiedzy.

Jak więc podbudować Twoje dziecko już na początku? Przed wszystkim umocnij jego poczucie wartości i wiarę we własne zdolności. Podkreślaj jego talenty za każdym możliwym razem. Wynajduj zdolności. Któż może wiedzieć, czy rysowanie, taniec, recytowanie nie zamieni się z latami w ogromną pasję, a może i nawet w zawód.

zadaniePrzygotuj swoje maleństwo na to, co spotka go w szkole. Zaprezentuj jaki stanie się od teraz przeciętny dzień. Nastaw na spędzanie czasu w klasie oraz zachęć do klas po szkole.

Zaraź go wiedzą. Spowoduj, aby zgłębianie nowych procesów stało się fascynującą podróżą oraz by Twoje maleństwo z chęcią uczęszczało do klasy. Niech dyktuje jego poczynania chęć nauki oraz nieprzerwana radość z poszerzania zagadnień.
Pod żadnym pozorem go nie zastraszaj. Niewygodne opowiastki z lat szkolnych z pewnością nie są odpowiednim rozwiązaniem.

W przypadku kiedy dziecko ma kiepską pamięć to kup mu inny zeszyt lub mały kalendarzyk w jakim będzie miało możliwość notować terminy zadań domowych.
Nikt nie przepada za egoistami. Naucz swoje maleństwo zdolności do dzielenia się z rówieśnikami a także pomagania kolegom kiedy potrzebują pomocy.

W tym samym czasie naucz szanować swoje rzeczy. Uczul, że o buty albo torbę należy dbać i nie pozostawiać ich w szatni.

Ostatnie – niesamowicie istotne. Przekonaj się, że Twoje dziecko wie jakie nosi nazwisko oraz jaki jest jego adres. W razie zagubienia się będzie umiało sobie poradzić w owej niespodziewanej i stresującej sytuacji, a także znajdzie z pomocą wasze mieszkanie. Bezpieczeństwo dziecka jest najistotniejsze.