Main Menu

Login Form

Home

Jak dbać o własne dziecko zaczynające dopiero kontakt ze szkołą?

 

plecakPlecak nie może być za mały. Jeżeli do środka nie pomieszczą się wszystkie wymagane książki, a także notesy to będzie miała miejsce prawdziwa tragedia. Lepiej, aby był nieco za duży niż niewystarczający.

Nie przejmuj się tym, że taki element stroju będzie za ciężki – Twoje maleństwo przełknie w jakiś sposób regularne trudy związane z ciężarem, nie zniesie natomiast braku niezbędnych podręczników i wstydu przed rówieśnikami.

Przy zakupie plecaka zwróć uwagę na jakość. Te tanie są przeważnie niespecjalnie wytrzymałe, co sprawia, że suwaki się psują. Jeśli masz brak gotówki, to oceń przyrządy szkolne z poprzedniego roku – możliwe, że niektóre są wciąż przydatne do użytku?

Zakupy można rozłożyć w okresie kilku miesięcy, unikniesz dzięki temu jednorazowego, lecz zauważalnego odchudzenia portfela. Przeważnie jest możliwość zaoszczędzić na wydawnictwach szkolnych, które można kupić po poprzednich rocznikach . Podręczniki, jeśli nie są zbytnio popisane, posłużą tak samo do nauki bez znaczenia na ich wiek. Kupując przybory szkolne nie należy bardzo oszczędzać. Te właściwej jakości posłużą przez dłuższą chwilę.

sniadanie

Przygotowując śniadanie dla dziecka nie zapomnij go odpowiednio zapakować. Pociecha musi mieć też jakiś napój w szkole. Warto zadbać o jakiś deser, by umilić dziecku czas podczas nauki. Jako dodatek spakuj mu ulubionego batona lub ciastka. Nie można przesadzać z ilością posiłków. Dziecko i tak prawdopodobnie nie zdąży wszystkiego zjeść podczas przerwy , a nadmiar kanapek tylko ulegnie zepsuciu.

Zaangażuj się w życie swojego malucha. Możesz poznać jego kolegów zachęcając go, by sprowadził rówieśników do mieszkania. Możesz również na własną rękę wybrać się do szkoły i w ten sposób poznać jego wychowawczynię oraz innych nauczycieli. Zażyłe znajomości z kadrą z pewnością nie wyrządzą szkody, a mogą tylko pomóc.

Masz możliwość także przygotować strój dziecka zawczasu na każdy dzień tygodnia. Wiadomo, że warto wcześniej sprawdzić pogodę na nadchodzące dni. Ułóż takie ubrania w łatwo dostępnym miejscu, żeby podczas porannego szaleństwa o wszystkim pamiętać. Oprócz stroju zadbaj także o odpowiednie akcesoria, które Twojej pociesze mogą się przydać.

W trakcie popołudnia pytaj malucha o to, jak się czuje oraz czy wszystko jest OK w szkole. Pomagaj mu z zadaniem domowym, a wszystko będzie dobrze.