Main Menu

Login Form

Home

Wyjazd rodzinny z czworonogiem

sisters g6d6cb5f41 640Tramping ze zwierzęciem zaczyna być coraz popularniejszym pomysłem na zagospodarowanie wolnych chwil. Sporo ludzi decyduje się na wyprawy trampingowe ze zwierzakami, jednak nie zawsze jest bez trudu wybrać idealne miejsce do zwiedzania. W związku z tym przedstawiamy kilka przykładów na wyjazd z pupilem jak i rozważenie aspektu wyboru transportu.

Wśród ciekawych pomysłów wyjazdowych są wyjazdy na Kubę, Azory czy Islandię. Wspomniane miejsca gwarantują piękne krajobrazy, jak i dużo miejsc, gdzie możemy wybrać się z psem na dłuższe spacery. Warto aczkolwiek pamiętać, że w czasie wyjazdu na Azory czy też Kubę trzeba zatroszczyć się o dobre nawodnienie ale też schronienie dla pupila, z uwagi na występujące tam warunki. Podczas wycieczki na Islandię musisz zaś mieć na uwadze, że choć jest ona piękna, jest również zimna, dlatego trzeba mieć ogrzewanie na chłodne noce. Przeczytaj też: co warto zobaczyć na Islandii? Atrakcje, które tam spotkasz zostaną w Twojej pamięci na długo.

Drugim popularnym planem jest podróż do Tajlandii. Zakątek ten jest szczególnie przyjazny dla zwierząt, jak również zapewnia dużą ilość ciekawostek dla zwiedzających, to może okazać się niezapomniane miejsce na wyjazd na majówkę. Należy niemniej jednak wiedzieć, że w Tajlandii panują niezwykle wysokie upały, dlatego pamiętaj by zatroszczyć się o odpowiednie schronienie dla psa jak również odpowiednią ilość wody, przykładowo w przenośnym bidonie.

Jeśli chodzi o wybór samochodu – decyzja ta zależy od waszych potrzeb. Gdy wybieramy wyprawy trampingowe, w których chcemy spędzać dużo czasu w aucie, to lepiej wziąć własny samochód, do którego przyzwyczajony jest nasz zwierzak oraz który zapewnia odpowiednie warunki dla niego. Jeżeli natomiast rozważasz jedynie przejazd z jednego miejsca do drugiego, to możesz wypożyczyć pojazd, jaki będzie przygotowany na wszelkie potrzeby pod kątem przestrzeni oraz komfortu dla zwierzęcia.

family gb7a0f21af 640Ważne jest ponadto, by nie zapomnieć o normach prawnych dotyczących transportu zwierząt w danym państwie. W niektórych miejscach obowiązkowe są konkretne dokumenty, jak chociażby paszport dla psa bądź też opinia lekarska o zaszczepieniu przeciw chorobom niebezpiecznym. Właśnie dlatego, przed wyprawą powinieneś uważnie poznać przepisy by przygotować wszystkie istotne dokumenty.

Reasumując, wyprawa trampingowa ze zwierzęciem jest doskonałym planem na zorganizowanie wolnych chwil z kochanym pupilem. Musisz natomiast skrupulatnie zaplanować kierunek wyprawy aby przygotować się poprawnie do wyprawy, by móc zagwarantować swojemu psu jak najwygodniejsze warunki.