Main Menu

Login Form

Home

Planowanie wakacji dla naszych pociech

Po trudnym roku szkolnym należałoby rozważyć jak zaplanować swoim dzieciom ferie letnie. Jeśli mamy takową sytuację w rodzinie, że jeden spośród rodziców nie jest zatrudniony w pełnym wymiarze godzin, to nie ma większych trudności, dlatego, że zawsze ktoś pozostanie z dziećmi w domu.

Wtedy możemy im cokolwiek zaplanować, albo po prostu spędzić z nimi odrobinę czasu. Można wybrać się na wycieczkę rowerową, czy nawet na krótką wycieczkę poza miasto. Ten czas czas możemy także spożytkować na odwiedziny dziadków. Możemy odwiedzić rodzinę, bądź bliscy mogą nas odwiedzić, można także bez wątpliwości zaplanować to i to.


Dodatkowo na soboty i niedziele można zaplanować specjalne rozrywki, jednak już z wzięciem pod uwagę drugiego rodzica. W taki sposób żeby dzieci mogły także spędzić trochę czasu z dwójką rodziców. Można zaplanować sportowe wakacje, na przykład w górach, albo też można wybrać się do parku, z piłką, lub planszówkami i można cieszyć się rodzinnym odpoczynkiem. Takie wspólne spędzanie czasu, wspomaga umacnianie kontaktów na linii rodzice-dzieci. Należy więc uwzględniać taki czas w swoim grafiku.

Całkiem inaczej jest w momencie, gdy oboje rodzice pracują. W takiej sytuacji trzeba pomyśleć co uczynić z pociechami w czasie ferii letnich. Nie powinniśmy ich pozostawiać samych w domu na długie godziny. Warto więc zastanowić się nad tym, czy jesteśmy w stanie wezwać kogoś z bliskich o opiekę nad naszymi pociechami. Może babcia, czy też jakaś ciocia. Można także zweryfikować, czy wśród naszych najbliższych nie ma osoby, która nie ma pracy tylko opiekuje domem oraz dziećmi i umówić się by i nam pomogła. Pociechy możemy również odwieźć na wakacje do najbliższych, wtedy będą miały ponadprogramową atrakcję, nowe miejsce, chyba, iż nie są w stanie pozostać w innym środowisku przez kilka nocy bez naszej obecności, w takim przypadku będziemy musieli poszukać osobę do opieki na miejscu.


Możemy też pomyśleć nad wysłaniem dziecka na obóz lub wycieczkę szkolną. Dzięki takiemu podejściu nasze dziecko spędzi część wakacji z rówieśnikami, nauczy się nowych rzeczy i dodatkowo będzie miało szansę poznać kilka innych miejsc. Często możemy skorzystać z obozu treningowego, w ramach jakiego nasze dziecko zamiast spędzać czas przed komputerem będzie w stanie zatroszczyć się o kondycję. My dzięki temu, będziemy w stanie na spokojnie pracować.