Main Menu

Login Form

Home

Co robić gdy podejrzewamy u dziecka cukrzycę?

sleeping g0f38258e0 640Cukrzyca to schorzenie, jakie jest w stanie dopaść nie jedynie dorosłych, ale też dzieci. W przypadku małych pacjentów, identyfikacja cukrzycy jest szczególnie trudna, bo brzdące nie potrafią opisać dogłębnie swoich przypadłości. Dlatego też ważne jest, żeby rodzice skupiali uwagę na ewentualnych syndromach, jakie mogą wskazać na pojawienie się cukrzycy u pociechy.

Jednym z pierwszych syndromów cukrzycy u maluchów jest przesadzone pragnienie oraz częste oddawanie moczu. Dziecko może także odczuwać przemęczenie i ospałość, a równocześnie być wybuchowe. Powinno się zwrócić uwagę czy dziecko ma powolny wzrost lub przybiera na wadze, a równocześnie jest senne i cierpi na ubytek dynamiki.

O ile ukazują się te przejawy, wypada jak najszybciej poradzić się medyka, właściwym będzie diabetolog, przykładowo we Wrocławiu. Specjalista wykona skrupulatny dialog skupiający się na przebytych chorób w rodzinie oraz skieruje na badania laboratoryjne, np. badanie krwi. Wrocław oraz duże miasta w Polsce posiadają ich kompleksowy zbiór.

W testach specjalistycznych przeważnie wypada podjąć badanie krwi (Wrocław), jakie umożliwia określenie cukrzycy. Warto też przeanalizować pułap hemoglobiny glikowanej, to jest wskaźnik kontroli poziomu cukru we krwi poprzez okres mniej więcej 3 miesięcy. Badanie zawartości insuliny oraz C-Peptydu dodatkowo umożliwia objaśnienie, czy u malucha pojawiła się cukrzyca gatunku 1 bądź gatunku 2.

smoothies g6f6540066 640W wypadku złych rezultatów badań laboratoryjnych, konieczna jest konsultacja oraz badania, żeby ocenić stan ustroju krwionośnego, jakie zaleci kardiolog. Wrocław, to dowód, że aktualnie cukrzyca u maluchów nie jest niczym rzadkim. Winniśmy uwzględnić, że to przypadłość długookresowa, jaka wymaga stałej kontroli stopnia cukru we krwi, regularnej diety oraz przyjmowania właściwych specyfików. W związku z tym ważne jest, żeby po dostaniu diagnozy cukrzycy, rodzice powzięli pożądane działania, aby ograniczyć chorobę i przeciwdziałać powikłaniom. Warto również przeprowadzić badanie tarczycy (Wrocław), bo choroby tarczycy są w stanie kierować do wad metabolicznych i cukrzycy.

Podsumowując, cukrzyca u najmłodszych jest przypadłością, która wymaga rychłej diagnozy oraz przeciwdziałania. O ile dostrzeżesz u własnego potomka przejawy cukrzycy, skonsultuj się z doktorem, najlepiej z diabetologiem, który pomoże Ci w diagnozie choroby oraz obraniu adekwatnego leczenia.