Main Menu

Login Form

Home

Dziecko na stoku – o co trzeba zadbać?

active g18bf264aa 640Trwa już jesień. Dla każdego wielbiciela zimy to pora rozważania wyprawy w śnieżne góry. Zwłaszcza gdy jedzie z potomstwem. Wypada wyszukać ciekawe miejsce, aby pociechy nie zniechęciły, niemniej jednak najważniejsze jest, by móc z nimi dzielić pasję, którą jest szusowanie po stoku. Odpowiedni stok i kompetentny nauczyciel to kluczowe elementy wyjazdu. Powinno się jednakże przed wypadem zatroszczyć się o dopasowane buty.

Z reguły w miejscach, w jakich miłośnicy zimowych sportów oddają się swojej pasji, jest możliwość wynajęcia nart. Niemniej nawet jeśli pomagają go dopasować zawodowcy, nie zawsze jest tak dobry jak osobisty. Przede wszystkim buty narciarskie męskie lub damskie powinny odpowiednio pasować i zabezpieczać stopę. Dobrze też gdy są dostosowane pod określone narty. Dopasowanie butów narciarskich np. do stopnia doświadczenia oraz wzrostu jest bardzo istotne. Ostatecznie chodzi o bezpieczeństwo.

Na specjalną skrupulatność zasługują buty narciarskie dziecięce. Jeśli chciałbyś, by Twój brzdąc umiał jeździć i miał z tego frajdę, powinieneś myśleć o jego komforcie w trakcie jazdy. Dzieci rosną w odmiennym tempie dlatego nie warto zostawiać sprawy dobrania obuwia na ostatnią chwilę. Należy zastanowić się nad tym wcześniej i zajrzeć do sklepu, w którym zdobędziesz poradę, które buty będą idealne dla pociechy.

A jeśli buty to oczywiście także narty. Ograniczone wymiary oferowane w szkółce mogą okazać się odpowiednie. Zwłaszcza jeśli są to na przykład narty Blizzard, które cieszą się bardzo pozytywną oceną wśród profesjonalistów. Warto mimo to, by narty (wyjątkowo dla maluchów) były dostosowane indywidualnie do osoby, jaka ma ich używać. W wyborze nart znaczenie ma sylwetka, waga i poziom doświadczenia. Może być tak, że dla danej osoby wygodniejsze będą narty Nordica lub Rossignol.

snowboard winter winter sports sport snow cold nice weather snowboarding 1126497Białe szaleństwo to świetny pomysł na familijne odbycie ferii. Dzieci na bank nie będą marudzić, a przy okazji zażyją dobrodziejstw czystego powietrza i zabawy. A jeśli do tego polubią narciarstwo i zapragną je rozwijać – to dobrze. Jest szansa, że wyrośnie z nich nowy mistrz.