Main Menu

Login Form

Home

Jedź koleją na urlop! Czyli rodzinne wakacje z pociechami pociągiem

wave gc91a8f702 640Zbliża się lato, czyli czas urlopowych wypraw. Zapewne wielu z nas rozważa jaki środek transportu wybrać. Przypisuje mu się duże znaczenie, szczególnie jeśli wybieramy się w podróż z dziećmi. Coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie koleją.

Pociąg alternatywą dla samochodu
Choć dla wielu rodziców najwygodniejszym środkiem transportu na rodzinne wojaże jest samochód, to warto wziąć pod uwagę również podróż koleją. Dla najmłodszych będzie to niezapomniana przygoda, a dorośli będą odciążeni od długiego prowadzenia pojazdu. Sprawdź rozkład jazdy pociągów i zaplanuj podróż w pasującym Ci terminie!

Zaplanuj wyjazd
Jeżeli rozważasz podróż koleją, zacznij od jej właściwego zaplanowania. Najpierw wyszukaj połączenie PKP do miejsca, do którego zamierzasz dojechać, w interesującym Cię terminie. Pamiętaj o podaniu miejsca, z którego wyruszasz, czyli np. „stacja PKP Wrocław”. Potem sprawdź dostępne połączenia, biorąc przy tym pod uwagę klasę miejscówek, jakie zamierzasz zarezerwować.

Atuty podróży koleją
Wyprawa koleją bardzo często zajmuje mniej czasu niż dojazd na miejsce samochodem. Ponadto, nie nie przydarzą się nam żadne nieprzewidziane sytuacje na trasie, takie jak korek czy kolizja. Nie musimy się też zamartwiać tankowaniem ani o prawidłowe ciśnienie w oponach.

Udogodnienia podczas podróży
people g4b7da1e7f 640Przewoźnicy kolejowi gwarantują podróżującym osobom wiele różnego typu ułatwień. Jednym z nich jest radar pociągów. To dostępna online mapa pociągów, dzięki której użytkownicy są w stanie w każdym momencie zweryfikować lokalizację pociągu, przebieg jego trasy i rodzaj. Program pokaże nam dokładny punkt, w którym się on akurat znajduje, przekazując, że jest to na przykład dworzec PKP Wrocław.
Co więcej, współczesne składy są innowacyjne i funkcjonalne, zapewniając dużą wygodę podczas podróży. Większość z nich jest wyposażona w klimatyzację i oferuje podróżnym opcję skorzystania z bufetu. Należy jednak mieć na uwadze, że standard i pula usług zależą od modelu pociągu i klasy biletu.

Źródła:

Radar pociągów: https://kolejedolnoslaskie.pl/radar-pociagow/ < tu sprawdzisz dokładną lokalizację swojego pociągu, wygodne narzędzie!

Aktualny rozkład jazdy pociągów znajdziesz na stronie https://kolejedolnoslaskie.pl/rozklad-jazdy/

Warunki przewozu roweru pociągiem możesz sprawdzić na https://kolejedolnoslaskie.pl/dla-podroznych/przewoz-rowerow/