Main Menu

Login Form

Home

W jaki sposób wyedukować najmłodszych o kwestiach bezpieczeństwa w czasie trwania COVID 19? Główne sposoby osłony

toddler hand g0fd96b96a 640Rozprzestrzenianie się SARS – CoV – 2 sprawiło, że opiekunowie zostali postawieni przed kilkoma dotychczas niespotykanymi doświadczeniami. Przykładowym z nich było to, że zostali zobowiązani edukować najmłodszych o bezpieczeństwie podczas trwania COVID 19. Chodzi tutaj na równi o to, żeby utrzymać dystans społeczny, jak i zatroszczyć się o swoje zdrowie.

Rodzice musieli też wytłumaczyć, jak ważne jest zadbanie o zachowanie higieny, żeby nie rozszerzać pandemii. Główne sposoby osłony takie jak rękawice jednorazowe nitrylowe są czymś standardowym w zastosowaniu. Dzieci mogły zaobserwować, że opiekunowie zakładają je na wyjścia do punktu sprzedaży albo że muszą je założyć podczas spotkania w urzędach, szpitalach albo w innym miejscu.

Młodzież także miała obowiązek, żeby nosić maski i troszczyć się w większym stopniu o higienę. W związku z tym produkty jakimi są rękawiczki bezpudrowe tak samo stały się dla nastolatków codziennością. Przed rozpoczęciem pandemii nikt nie zwracał wyjątkowej uwagi na fartuch medyczny, aczkolwiek później był to element ubioru, jaki z pandemią kojarzył się wyjątkowo.

Dla małych dzieci pandemia jest czymś czego nie mogą zrozumieć. Nie rozumieją, o co chodzi. Dla nich zamknięcie w mieszkaniu, dźwięk pogotowia oraz rzeczywistość szpitalna okazały się niemałym stresorem. Z tego względu opiekunowie powinni wyjaśnić, że fartuch ochronny nie jest tym, czego należy się bać.

Warto najmłodszym uświadomić, w jakich okolicznościach robi użytek się z fartuchów oraz w jakich sytuacjach dobrze będzie je założyć. Rodzice powinni powiedzieć, że najczęściej noszą fartuchy osoby dorosłe i że jest to powiązane z konkretnymi sytuacjami. W dzieciach nie będą one wywoływały strachu. Z kolei, powinny one mieć świadomość, że fartuchy są nakładane właśnie po to, żeby można było ochronić się przed bakteriami i nie dopuścić do rozwijania pandemii.

mask gca16f8adf 640Kiedy opiekunowie podopiecznym wszystko szczegółowo objaśnią, to kombinezon jednorazowy medyczny nie wywoła w nich w przyszłości lęku. Maluchy będą miały pojęcie, że jest to środek zabezpieczenia osobistego dla lekarzy oraz ratowników, którzy mają kontakt z chorymi zakażonymi koronawirusem.