Main Menu

Login Form

Home

Zaziębienie u pociechy: jak je rozpoznawać?

baby g527b2385d 640Zaziębienie u pociechy to stan, jaki każdorazowo budzi wśród mamy i taty zaniepokojenie. Dobrze jest zareagować natychmiastowo, by nie dopuścić do rozwijania się schorzenia. Szczególnie w porze zimowej, kiedy drobnoustroje pojawiają się częściej z większą częstotliwością aniżeli w pozostałych porach roku.

Przeziębienie zwykle objawia się: kichnięciami, katarem, bólem gardła, chrypką, chrząkaniem, stanem przedgorączkowym albo niewielką gorączką, złym samopoczuciem. Z tego względu wybranym z najważniejszych akcesoriów w domowej apteczce jest aspirator do nosa. W aptekach występuje dużo modeli, wobec czego rodzice nie będą mieć kłopotu z wytypowaniem właściwego. W wypadku dzieci do 2 roku życia doskonale będzie sprawdzać się gruszka do nosa i w takim wypadku także można wytypować właściwą wśród wielu modeli. Na początku, gdy katar nie jest rozległy, wystarczą inhalacje z soli fizjologicznej, jakie pozwolą wyczyścić górne drogi oddechowe a także sprawiają, że dziecko poczuje się w większym stopniu komfortowo. Rodzice mogą też wykorzystać naturalne metody kuracji, zanim podadzą maluchowi lekarstwa.

U dzieci mających więcej niż 6 lat można podać olejek z drzewa herbacianego, mający działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i odkażające. Jeśli dziecko będzie kaszleć, to wziew z tego specyfiku załagodzi kaszel, przyniesie ulgę i załagodzi przykre dolegliwości. Jeżeli po pierwszych dniach podziębienia nie będą pomagały metody naturalne, wśród jakich muszą przeważać inhalacje, trzeba konsultować się z lekarzem. Jeśli u dziecka występuje wysoka temperatura, to jeszcze przed wizytą u lekarza warto używać children gb05b4712d 640termometr bezrtęciowy i sprawdzać precyzyjnie ile stopni ma dziecko.

Termometry bezrtęciowe sukcesywnie zastąpiły klasyczne termometry z rtęcią. Ceni się ich bezpieczeństwo i łatwość wykorzystania. Są one także udostępnione w atrakcyjnej kwocie. Opiekunowie z chęcią nabywają termometry bezdotykowe, gdyż nie mają obowiązku ich przykładać maluchowi do skóry, co ma znaczenie w wypadku maluchów, dla których często jest to czymś stresującym. Doskonale wypełniona apteczka w domu pozwala utrzymać spokój w wypadku początkowych objawów przeziębienia.