Main Menu

Login Form

Home

Jak uwrażliwić dziecko na innych?

migration g3cba56772 640Dbając o pociechy robimy co możemy, żeby nie zabrakło im niczego czego im potrzeba i uzmysławiamy jak wystrzegać się szkodliwych momentów. Życie jednakowoż tak już ma, że nie zawsze można uniknąć w nim wypadków. Nawet uprawianie ruchu, do którego nieraz malucha namawiamy, wiąże się z ewentualnymi urazami. Szkoła – korytarze ze schodami oraz roznosząca dzieci energia – kolejna okazja. W związku z tym rozsądnie, aby nasza pociecha wiedziała jak zadziałać gdy nastąpi taka potrzeba. Jak to uskutecznić?

Pierwszym punktem jest rzecz jasna nasza wiedza. Nawet jeśli nie zyskaliśmy wiedzy przez kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, jesteśmy w stanie uczulić potomka jak należy zadziałać w przypadku wypadku. Nauczenie stosownych numerów alarmowych, wyczulenie opanowanie - to fundamenty, które dobrze jest mieć w świadomości. Zwłaszcza jeżeli dziecko spędza czas zdany na siebie.

Ogromnie stosownym posunięciem jest zaprowadzenie pociechy na kurs pierwszej pomocy. Wykwalifikowana osoba, która w swojej pracy ma styczność z przeróżnego gatunku urazami, z pewnością nauczy nasze dziecko jak podejść do sytuacji. Mało tego wiadomości a także doświadczenie przyswojone na kursie, pomogą dziecku poczuć się spokojnie w rozmaitych okolicznościach. Nawet jeśli samo nie będzie w stanie ulżyć, jego rychła decyzja może jakiejś osobie uratować życie.

Praktycznie w każdym miejscu można zapisać się na kurs KPP.

Jako że wiedza medyczna bezustannie idzie do przodu, wpływa to również na wytyczne określające pierwszą pomoc. Czasy również przynoszą nam co chwila specyficzne okoliczności, do których zmuszeni jesteśmy się dostosować. Powinno się wobec tego pofatygować się wraz z potomkiem na zajęcia KPP. Recertyfikacja wiedzy a także umiejętności z pewnością zadziała pozytywnie. A z pewnością będzie to dobry wzorzec dla naszej pociechy.

Zaznajomienie młodych ludzi z pierwszą pomocą ma dodatkową pożyteczną stronę – skłonność do pomagania innym. Nie znamy momentu kiedy przyjdzie nam z pomocą wiedza otrzymana przez dziecko na szkoleniu KPP. Warszawa czy Lublin – w każdym dużym mieście, gdzie liczne samochody na drogach zakłócają pomocy medycznej prędkie dojechanie do ofiary wypadku, empatia przechodnia może być niezwykle ważna.

touch g88ca4f4ea 640

Zabezpieczenie pociechy na możliwe pomaganie to nasza cegiełka w pozytywny wizerunek społeczeństwa. Czy będzie to wypadek samochodowy czy wywrotka na rowerze, niewątpliwie skorzysta z kwalifikacji nabyte na kursie KPP, a recertyfikacja za jakiś czas pozostanie dla niego zwyczajna. Mało tego wzorzec zaczerpnięty od nas z pewnością poda dalej.