Main Menu

Login Form

Home

Idealny pokój dla dziecka

Trudne jest ustalenie jedynej prawdziwej recepty na idealnie zaprojektowany pokoik ucznia, lecz z łatwością da się spisać kilka zasad, które mogą być ogólną receptą na utworzenie przytulnego kącika. Czym powinien się taki pokój charakteryzować? Dziecko będzie w nim w kółko albo się uczyć, albo odpoczywać. Tym samym często będzie tam przebywać. Najważniejsze jest więc, aby uczeń najzwyczajniej w świecie lubił swój prywatny kąt.

Jak ze zwykłego miejsca wykreować pokój idealny dla dziecka w wieku szkolnym? Najważniejsza zasada – nie zastawiać gratami. Mimo tego, że to wyrażenie potoczne, w tym kontekście pasuje świetnie. Wiadomym jest, że sprzątanie w pokoiku dziecięcym nie jest najmocniejszą stroną większości ludzi w wieku szkolnym, więc ich własny kąt najlepiej niech będzie najzwyczajniej niemalże niemożliwy do zabałaganienia.

Miejsce do spania powinno być łatwe to szybkiego zaścielenia, regały z półkami pełne przestrzeni, szafki niech mieszczą dużo rzeczy, tak, aby na meblach nie musiało nic stać. W pomieszczeniu dla ucznia musi być również szerokie biurko, razem z laptopem i wygodnym, zdrowym dla kręgosłupa krzesłem. Oprócz stanowiska do odrabiania lekcji, uczeń powinien posiadać również miejsce, które nie będzie mu przywodziło na myśl tylko pracy. Niech to będzie kolorowy fotel lub olbrzymia poducha do siedzenia i grania.

Najlepszą metodą na spowodowanie, aby dzieci miały się we własnym kącie komfortowo, jest pozwolenie im samodzielnie urządzić sobie pokój. Mają ochotę powiesić szafkę w nietypowym położeniu? Zamocować dużą płytę na magnesy? Powyklejać nowe szafy plakatami? Nie ma problemu! Niech wybiorą płyty betonu architektonicznego, takiego jak tu, lub wiaderko betonu dekoracyjnego, który łatwo na ścianę nałożyć, i niech smarują jak im się podoba.

Być może Cię zainteresuje: http://www.modernconcrete.pl/realizacje/

Niech czują, że mają wkład w ostateczny wygląd pokoju. Można zasugerować im wymyślenie sobie tematyki: cela uwięzionej księżniczki z ulubionej bajki? Beton dekoracyjny może tak wyglądać. Pracownia mechanika? Dostępne są w sklepach łóżka, w kształcie Formuły 1, a ściany można wytapetować wzorem z cegieł. Należy pozwolić dzieciom dać upust swojej wyobraźni, niech czują się jak u siebie. Dzięki temu będą efektywniej się uczyć w miejscu, które im się podoba.