Main Menu

Login Form

Home

Które studia doradzić dziecku?

studenciLicealiści, chcący pójść na uczelnie wyższe, zazwyczaj pytają właśnie mamę i tatę o poradę, dotyczącą znalezienia właściwego kierunku studiów. Choć tylko część licealistów zda bardzo dobrze maturę, ponieważ nie wszyscy mają najlepsze oceny w uczeniu się biologii, matematyki, to przecież podsuwając dziecku pomysł na aplikowanie w przyszłości na medycynę ma się szansę dać tym samym motywację do nauki – leczenie innych.

Warto więc mobilizować do podjęcia takiego kierunku, między innymi dlatego, iż u nas w państwie, jak również za granicą, cały czas jest za mało wykwalifikowanych osób, a w szczególności tych, którzy specjalizują się w leczeniu dolegliwości, sprawiających cierpienie, pracujących w ośrodkach przezwyciężania bólu, zajmujących się dolegliwościami przykładowo kości, fantomowymi, a także wszelkimi innymi,

Wszystkim wiadomo, że drugim najpopularniejszym początkiem rozmów w każdym kraju (rzecz jasna po temacie pogody) – są choroby. Spacerując po rynku każdego z miast da się usłyszeć co chwilę: „olaboga, jak mnie boli głowa” albo „ale dziś się parszywie czuję”, „czuję, jak mnie coś bierze”, „znów jestem przeziębiona”. Nie ma osoby, której by cokolwiek nie bolało, wiele ludzi cierpi na migreny, dające o sobie zbyt często znać, innych bolą mięśnie, innemu strzyka w kościach, u niektórych pojawiają się dolegliwości brzucha, nogi, żołądka, gardła – wszystkiego. Zazwyczaj idzie się do wtedy do lekarza… który niestety zazwyczaj niekoniecznie ma pojęcie, w jaki sposób nam pomóc. Niemożność niesienia pomocy niekoniecznie bywa jego zlekceważeniem – zazwyczaj osoby po szkole medycznej specjalizują się w wąskich zakresach, za to przeróżnych typów obolałości jest zatrważająca ilość, a tym samym ich powodów powstania prawdopodobnie jest jeszcze większy ogrom. Jak wielu żyje organizmów na ziemi – tyle będzie rodzajów dolegliwości.

pomoc

 

Podsumowując – zbyt mało jest specjalistów typowo do walki z bólami. Powstają ośrodki, uzupełniające te niedobory – ośrodki medycyny niekonwencjonalnej, gabinety leczenia bólu, jednak funkcjonuje takich miejsc nadal mało, a to ze względu na niewystarczającą grupę doktorów. Warto zatem motywować dzieci do wybrania kierunku medycznego i do wstąpienia w szeregi tychże wspaniałych osób, pragnących zwalczać ból.