Main Menu

Login Form

Home

Gry i zabawy na świeżym powietrzu

boys g90f9f8d0f 640Chyba każdy z nas zapamiętał z dzieciństwa grę w podchody. To doskonały sposób na aktywność na świeżym powietrzu i spędzenie czasu razem z rodziną. Poza tym zabawa w podchody rozwija wyobraźnię, stanowiąc skuteczny trening dla umysłu.

Na czym polega gra w podchody?

Podchody to zabawa znana starszym i młodszym. Jej zasady nie są zbyt skomplikowane. Uczestnicy muszą podzielić się na dwie drużyny. Jedna ucieka, a zadaniem drugiej jest jej złapanie. Grupa uciekająca pozostawia ślady stanowiące wskazówkę dla przeciwników, jak również rozmaite wyzwania oraz łamigłówki. I właśnie tu zaczyna się najfajniejsza część gry, która wymaga od uczestników wykazania się sprytem i kreatywnością.

Reguły gry w podchody są dość elastyczne. Można je dowolnie modyfikować, zależnie od wieku i możliwości graczy, jak również liczby osób należących do drużyn. Ważne jest również miejsce gry. W podchody można grać się niemal wszędzie, nawet na osiedlu, czy na szkolnym dziedzińcu. Nie da się ukryć, że najwięcej radości gra ta dostarcza w otoczeniu przyrody.

Ruch na dworze

Zabawa w podchody to doskonała alternatywa dla spędzania czasu przed ekranem komputera. Zwłaszcza że coraz większa ilość dzieci od aktywności na zewnątrz, woli tablet lub telefon. Tymczasem gry typu podchody pobudzają rozwój ruchowy, zwiększając jednocześnie sprawność fizyczną. Ponadto, zabawa w otoczeniu natury rozbudza ciekawość dziecka, jednocześnie pomagając otworzyć się na zjawiska przyrodnicze. Jeśli przyroda przyprawia malucha o alergię spójrz do Jak zdrowie dziecka wpływa na umiejętność poznawania?.

Ćwiczenie umysłu

tree gef258cd8e 640Gra w podchody to świetna zabawa, niosąca ze sobą wiele korzyści dla uczestników. Służy wyostrzeniu bystrości oraz wyzwala kreatywność. Tak samo drużyna uciekająca, jak i druga, musi bowiem wykazać się sprytem. Zabawa uczy także logicznego rozumowania oraz zasad fair play.

Podchody nie wiążą się z koniecznością podjęcia specjalnych przygotowań. Można wykorzystać wszystko to, co ma się akurat pod ręką. Przydać może się kawałek sznurka, pisaki, papier, kreda, a nawet zwykłe gałązki, które można wykorzystać do wykonania wskazówek dla drużyny przeciwnej. Zabawa stwarza okazję do wyzwolenia zasobów pomysłowości, a jednocześnie spędzenia razem czasu. Nie można zapomnieć też o fantastycznej przygodzie!