Main Menu

Login Form

Home

Czy prawdą jest, że dzieci potrafią się bawić już tylko przy komputerze? Absolutnie nie! Podpowiadamy, w jakie miejsca zabrać nasze pociechy

zabawy dzieciWspółcześnie ogromnie wyraźna jest różnorodność w wychowaniu dzieciaków. W przeszłości pociechy wychodziły z domów na długie godziny i nie można ich było utrzymać w mieszkaniu.

Większa część z nas wspomina te bardzo dalekie wycieczki rowerowe, czy też spacerowanie po łąkach jak również bawienie się w piaskownicy.  Wystarczyło trochę fantazji i można było używać trawy w charakterze pieniędzy i sprzedawać świeże piaskowe babki.

Współcześnie dzieci niezmiernie dużo wolnego czasu spędzają przed komputerami i niemal siłą powinno się je wyciągać na spacery. Potrafią niemal tylko bawić się w internecie. Mało jakie dzieci cieszą się z prawdziwej zabawki, takiej do jakiej potrzebujemy trochę wyobraźni.

Po części jest to wina wychowania. Rodzice notorycznie są wymęczeni oraz pochłonięci pracą i łatwiej jest im uruchomić dziecku grę albo film dla dzieci i mieć trochę wolnego, aniżeli musieć się jeszcze z nimi bawić. Jest to bardzo zauważalne choćby w autobusach bądź tramwajach, gdy rodzice nawet nie mają ochoty ani też siły słuchać co opowiadają im ich dzieci.

gry i zabawySzczęśliwie nie bywa to normą i spora część rodziców stara się jak najlepiej opiekować się własnymi dziećmi. Planują im przeróżne atrakcje oraz oczywiście w zależności od ich wieku organizują im eskapady w bardzo różne interesujące miejsca. Można się wybrać na plac zabaw, na kręgle, sterowane samochody, czy też do pokoju rozrywek. Wszystkie wymienione zabawy są bardzo ciekawe, co więcej można spędzić rodzinny, wspólny czas w nietypowy sposób. Można też się wybrać całą rodzinę do teatru bądź kina. Dobrze jest organizować tego typu wypady dla całej rodziny, bo dzięki temu będziemy mieć lepsze relacje, a ponadto każdy z nas będzie odprężony oraz radosny.

Wracając do escape roomu - może to być również doskonały prezent dla tych trochę starszych dzieci, a nawet dorosłych.