Main Menu

Login Form

Home

Wycieczka jak z filmu: obóz przetrwania

survival 10Filmy oraz publikacje książkowe z motywem survivalu mają wiernych fanów. Przede wszystkim produkcje fabularne wyświetlane na kinowym ekranie oraz na portalach z telewizją na życzenie, przyciągają szerokie grono użytkowników, przynosząc niemałe dochody twórcom. Co rok udostępnianych jest chociaż kilka interesujących propozycji, w których czołowi bohaterowie walczą o przeżycie w postapokaliptycznej rzeczywistości, czy także na skutek tragicznego zdarzenia, mogą polegać tylko na sobie na niesprzyjającym oraz odludnym terenie. Mimo że opowieści te, choć czasem zostały zainspirowane rzeczywistymi wydarzeniami, posiadają sporą dozę fikcyjności, mogą być swoistą lekcją survivalu.

Miłośnikom prepperingu, prócz filmów długometrażowych, warto zaproponować także seriale, czy inne dzieła mające charakter poradnika. Ich bohaterami bywają przeważnie praktykujący survivalowcy, globtroterzy lub eks komandosi, których wiedza jest w dużej mierze praktyczna. Przez to mogą być uznane za merytoryczne źródło pomysłów na przetrwanie przy użyciu małej ilości rzeczy. Zazwyczaj prezentują też, w co warto się wyposażyć, radzą na przykład, który repelent, czy tabletki do uzdatniania wody są najlepsze. Co więcej, w niektórych programach można poznać działanie popularnych gadżetów, takich jak tickless i bio insektal, których funkcją jest odstraszać insekty, a również dowiedzieć się, jak cenne może być światło chemiczne w chwili, kiedy nie ma kolejnego jego źródła. Często wiadomości prezentowane w takich programach o przetrwaniu bywają niezwykle kompetentne, przez co dobrze jest z nich czerpać.

survival 17Nie trzeba być survivalowcem, czy przygotowywać się na ekstremalną eskapadę, by oglądać obrazy filmowe oraz pochłaniać książki na temat przeżycia w niesprzyjających okolicznościach. Rady w nich prezentowane mogą być wykorzystane nie tylko w momencie katastrof, ale również w codziennym życiu. Dzięki nim prościej będzie chociażby zorganizować i zapakować bagaż na wyjazd do lasu, a następnie zorientować się w terenie. Równie wartościowe są opinie pomocne w podjęciu decyzji, które ponczo przeciwdeszczowe najlepiej zniesie niesprzyjające okoliczności.